Magic Rose. Producent krzewów róż ogrodowych w doniczkach

PORADY

Uprawa i hodowla róż pnących, wielkokwiatowych i innych – porady ogrodnicze

Poniżej znajdą Państwo cenne wskazówki dotyczące sadzenia krzewów ozdobnych oraz uprawy róż pnących, parkowych i innych odmian. Zachęcamy do zapoznania się z poradami. W razie pytań pozostajemy do Państwa dyspozycji.

Pielęgnacja róż ogrodowych

176171-roze_7

Stanowisko – róże ogrodowe wymagają słonecznego stanowiska, jednak wiąże się to z ryzykiem blaknięcia kwiatów. Dlatego optymalnym rozwiązaniem jest zapewnienie roślinom półcienia.
Wymagania glebowe – krzewy różane nie są wymagające pod względem gleby, jednak najlepiej rosną na glebie próchniczej, lekko kwaśnej i gliniastej.
Sadzenie – róże z pojemników można wysadzać do ziemi praktycznie cały rok, jeśli warunki klimatyczne i glebowe na to pozwalają. Krzewy posiadają rozwinięty system korzeniowy. Róże sadzimy w rozstawie, odpowiednio:
• róże wielkokwiatowe – co 30 – 50 cm
• róże rabatowe – co 40 – 50 cm
• róże pnące – rozstawa zależy od efektów jakie chcemy uzyskać
• róże parkowe – rozstawa co 50 – 150 cm176177-roze_8
• róże okrywowe – silnie rosnące 2 – 4 szt. / 1 m kw., wolno rosnące 6 – 8 szt. / 1 m kw.
• róże pnące – rozstawa zależy od efektów jakie chcemy uzyskać
Zabezpieczenie na zimę – krzewy powinno zabezpieczać się przed pierwszymi zimowymi mrozami, usypując kopczyki z ziemi do ok. 20 cm wysokości pędów. Dodatkowo można okryć je gałęziami drzew iglastych lub agrowłókniną.
Nawożenie – nawozy mineralne stosujemy od wczesnej wiosny do połowy lata. Najlepsze dla krzewów różanych są nawozy wieloskładnikowe.
Ochrona – aby przeciwdziałać szkodnikom i chorobom roślin zaleca się stosowanie oprysków minimum dwa razy do roku.